Ana Sayfa / Özel Sektör / Yazılımcılar Ne Kadar Kazanıyor? Güncel Yazılımcı Maaşları
Yazılımcılık Kazançları

Yazılımcılar Ne Kadar Kazanıyor? Güncel Yazılımcı Maaşları

Önümüzdeki yılların en trend mesleklerinden biri haline gelecek olan yazılımcılık mesleği kazançları da günden güne artıyor. Peki iyi bir yazılımcı aylık ne kadar maaş alıyor. Bu alanda kendini geliştirmek isteyenlerin ilgi duyduğu yazılımcılık mesleği hakkında tüm merak edilenler yazımda mevcut

Yazılımcılık Mesleği Hakkında Bilgiler

Yazılımcı olmak için genelde okuldan mı yoksa okumadan temelden öğrenerek mi olmak daha avantajlı veya daha iyi bir yazılımcı olmanızı sağlar o sizin vereceğiniz bir karardır. Genel olarak bilgisayar mühendisliği okuyanlar yazılımcı oluyor. Mühendislik okuyan kişilerde kendi kişisel heveslerinin peşinden gidip yazılım konusunda kendini geliştirebilirler bu bölümleri çoğaltabilirsiniz hatta doktor olmuş kişiler bile kendini mutlu olacağı işi yapmak için yazılımcı olmak için çaba sarf ettiklerini biliriz. Yazılım konusu tamamen kişisel bir durumdur.

Ben bilgisayarı çok seviyorum kod yazmayı çok seviyorum kod yazarak bir şeyler üretmek istiyorum diyorsanız kişisel heves bilgi birikimlerinizi geliştirerek sizde yazılımcı olabilirsiniz. Yazılımcı gibi mesleklerde öncelik olarak alacağınız maaşı ilk öncelik olarak belirlerseniz ilerde daha fazla maaş almanızı engelleyebilir.

Yazılımcı Nasıl Olunur?
Yazılımcı Nasıl Olunur?

Önceliğiniz projelerde yer almak her projede ayrı bir bilgi öğrenmek olması gerekmektedir. Bu öğrendiğiniz bilgiler ilerde size daha fazla maaş olarak dönecektir.

Tecrübe bilgi ve yer aldığınız projerler size bir referans olacak ve iyi bir yazılımcı olarak piyasada yer alacaksınız.Ancak Yazılımcı olmadan önce mesleğin iyi kötü yönlerini de göz önüne almanız gerekecek gerekli zamanlarda saatler sürecek işleriniz olacak ve sürekli bilgisayar başında olacaksınız buna bağlı sağlık sorunlarınız olacak belkide tekrardan iyi kötü yönlerini düşünün. Peki yazılımcı maaşları ortalama ne kadar alıyor.

Yazılımcı Maaşları Ne Kadar?

Yeni üniversite mezunu stajyer olarak çalışmış tecrübesi olan bir yazılımcının alacağı maaş 2500-3000 TL arasındadır. Yazılımcı olarak sektörde uzun seneler çalışmış bilgi tecrübe gibi konularda kendini geliştirmiş bir kişi ise 10.000 TL kadar maaş alabilirler. Hatta çalıştıkları proje, şirket gibi ekstra durumlarda göz önüne alınırsa bu maaş kat kat artabilir. Ve yazılımcılık da kendi içinde de ayrılmaktadır. Bir çok kod dili vardır bunlarında kendi içinde bir piyasası vardır. Alacağınız maaşlarda bildiğiniz dil kodlarına göre değişmektedir.Bu meslek tamamen kişinin kendini geliştirmesi kendi hevesinin kendi hayallerinin peşinden giderek çok güzel maaşlar alabileceği bir meslektir.

Bir önceki yazımız olan Banka Gişe Memurları Ne Kadar Maaş Alıyor? 2019 Yıllık Kazançları başlıklı makalemizde banka gişe memuru, banka maaş ve bankacı maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir