Ana Sayfa / Özel Sektör / Şok Market Kasiyer Maaşları 2019 Şok Çalışma Şartları Neler?
Şok 2019 Kasiyer Maaşları

Şok Market Kasiyer Maaşları 2019 Şok Çalışma Şartları Neler?

Türkiye’nin faaliyet halinde olan market zincirlerinden birisi Şok Market’in 4 binden fazla şubesi bulunmaktadır. Bu şubelerin git gide artması ile istihdam alanı da artmaktadır. Özellikle işsiz olan genç yaş kesimi için seçenekleri bulunan Şok Market, kasiyer, market görevlisi ve personel müdürü olarak elemanlar almaktadır. Göreve bağlı olarak çalışma süresi ve maaşı farklılık göstermektedir. Çoğunlukla kasiyer pozisyonuna talep daha fazladır.

Şok Market Kasiyerlik Görevi Nedir?

Kasiyer, kasadaki müşterilerin aldığı hizmet karşılığı ödeme yapmaları ile sorumlu kişidir. Fakat Şok Market içerisinde görev sadece bu şekilde değildir; ürün indirilmesi, ürün yerleştirme ve fiyatlandırma gibi işlemlerin de yapılması istenmektedir. Bu yazımızda sizler için Şok Market Kasiyer Maaşları 2019 konusunu araştırdık, buyurun inceleyelim.

Market Kasiyerleri Kaç Saat Çalışmaktadır?

Şok Market kasiyer olarak çalışan kişiler günlük 8,5 saat çalışma zorunluluğuna sahiptir. Fazla mesai yapılması halinde ücret alınmaz fakat, mesai saatlerinde azalma yapılır. Bu durum bayram ve özel günler için de geçerlidir. Haftalık 1 gün izin vardır, 6 gün çalışma yapılır. Yeni işe başlayanlar izin kullanma hakkına sahip değildir, yıllık izin ise 14+2 gün şeklinde yapılmaktadır. Bu izin 1 yıl içerisinde istenilen zamanda kullanılabilir.

Şok Market Çalışma Şartları Ve Kasiyer Alımı
Şok Market Çalışma Şartları Ve Kasiyer Alımı

Şok Personel Alımında Aranan Şartlar

Şok resmi sitesinde yayınladığı şartlara göre Market Elemanı olarak çalışmak isteyenlerin aşağıda bulunan şartları taşıması gerekiyor;

  • Tercihen eğitim durumu en az lise mezunu
  • İstekli ve motivasyonu yüksek çalışan
  • Mağazacılığı meslek edinmek ve bu alanda kariyer yapmak isteyen,
  • Sorumluluk almayı seven ve bunun bilincinde olan
  • İletişim becerisi yüksek
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 3 sene tecilli olan.

Şok Market (2019) Güncel Maaşları Belli Oldu

Şok Market maaşları personelin tecrübesine bağlı olarak değişmektedir Şok Market Kasiyer Maaşları 2019 yılı ile yeni başlayanlar için asgari ücret yani 2020 TL olmuştur. Daha eski kasiyer maaşları ise 2400 TL’ye kadar artmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Radyoloji Uzmanı kazançları ne kadar? Devlet ve Özel Güncel Maaşları... başlıklı makalemizde Radyoloji Uzmanı, Radyoloji Uzmanı kaç tl ve Radyoloji Uzmanı maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir