Ana Sayfa / Özel Sektör / Özel Okul Öğretmen Maaşları Ne Kadar? Ders Başı Kazançları
Özel Okul Öğretmen Maaşları

Özel Okul Öğretmen Maaşları Ne Kadar? Ders Başı Kazançları

Atanamayan öğretmenlerin tercih ettiği özel okul öğretmen maaşları 2019 yılı itibariyle ne kadar zamlanmıştır? Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda sözleşmeli olarak çalışan öğretmenlerin ders başı kazançları büyük merak konusu olmuştur. Hali hazırda atanmayan öğretmenlerin birinci derecen tercih ettiği özel okul öğretmenlik mesleğidir.

Özel Okul Öğretmeni Mesleği Hakkında Bilgiler

Ülkemizin dört bir yanında milyonlarca öğretmen istihdam edilmektedir. Bunun bazıları Mili Eğitim Bakanlığında (MEB) kadrolu /sözleşmeli olarak bazıları özel veya dershanelerde öğretmen olarak istihdam edilmektedir. Ülkemizin geleceğini oluşturacak yeni nesilleri yetiştiren öğretmenlerin büyük rolü vardır.

Özel Okul Öğretmenleri Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kadrolu ve sözleşmeli olarak istihdam edilen milyonlarca öğretmen vardır. Kadrolu olarak istihdam edilen öğretmenler 3000 TL – 4000 TL arasında maaş almaktadır. MEB bünyesinde sözleşmeli olarak kamu kurumlarında çalışan öğretmenlerin 2500 TL- 3000 TL arasında maaş almaktadırlar.

En Düşük Öğretmen Maaşı Ne Kadardır?

Tabi ki de kişinin bilgi, deneyim ve eğitim başarısı ne kadar yüksek olursa aldıkları maaşlarda o kadar yüksek olur. Ortalama düzeyde bilgiye sahip bir öğretmen 2500 TL civarlarında maaşla özel okullarda öğretmenlik görevini yaparlar.

Özel Okul Öğretmeni Nedir Nasıl Olunur
Özel Okul Öğretmeni Nedir Nasıl Olunur

Özel Okul Öğretmeni Nasıl Olunur?

Özel okullarda görev yapan öğretmenler MEB bünyesinde görev yapan öğretmenlere göre daha az maaş alırlar. Yılda 8 9 binden fazla öğretmenlik mesleğinden mezun olan kişi sayısı vardır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kadroya alınan atanan öğretmen sayısı yetersiz kaldığı için atanamayan öğretmenler özel okullarda çalışmaya mecburen yöneliyorlar. Ülkemizin büyük şehirlerde bulunan özel okullardan derece yapmış özel okulların sayısı baya bir fazladır. Özel okullarda bilgi, deneyim, eğitim başarısı gibi kritere bakarak öğretmen alımı yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sayaç Okuyucu Elemanı Maaşları Ne Kadar? Alım Şartları ve Görevleri başlıklı makalemizde sayaç okuyucu alım şartları, sayaç okuyucu elamanı ve sayaç okuyucu maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir