Ana Sayfa / Devlet Kurumları / Hemşire Maaşları (2019) Derecesine Göre Aldıkları Maaşlar
2019 Hemşire Maaşları

Hemşire Maaşları (2019) Derecesine Göre Aldıkları Maaşlar

Hemşireler özel ve devlet hastaneleri başta olmak üzere sağlık alanında hizmet veren bir çok yerde çalışmaktadırlar. Günümüzde başlıca tercih edilen hemşirelik sanıldığı kadar kolay bir meslek değil. Hal böyle olunca güncel hemşire maaşları sürekli merak edilir. İşte 2019 zamlı hemşire maaşları ve meslek hakkında bilgiler

Hemşirelik Mesleği Hakkında Bilgiler

Özel ve devlet hastanelerinde ameliyathane, acil servis, vb… yerlerde hemşireler çalışır. Sağlık sektörünün vazgeçilmezi olan nöbet sistemi bu mesleğin kötü yanlarından biridir. sağlık sektöründe çalışmak, her çeşit insanla karşılaşabileceğinizi ve an ölümlü kazalar, adli olaylar, gibi durumlarla karşılaşabiliceğinizi bilmeniz gerekmektedir.

Son zamanlarda çıkan haberlerden de görüldüğü üzere sağlık çalışanlarına şiddet artmaktadır.Sağlık sektöründe çalışan veya çalışmak isteyenler kendilerini güvensiz hissettiklerini her zaman dile getiriliyorlar. Mesleği tercih etmeden önce bu yönünde göz önüne alınması gerekir

Hemşire Aylık Ücretleri
Hemşire Aylık Ücretleri Sağlık Bakanlığı

Hemşire Maaşları (2019) Derecelerine Göre Kazançları

Meslekteki tecrübesi, öğrenim durumu vb… ekstralarını göz önüne alınmadı taktirde yeni işe başlayan hemşirenin ortalama maaşı 3000-3500 TL arasında değişmektedir.

Ekstra hemşireler çalıştıkları hastanenin döner sermaye sisteminden de ekstra para almaktadır.

Özel sektörde hemşire olarak çalışanların maaşı 2500-3500 TL arasında değişmektedir. Çalıştıkları hastaneye göre aldığı ücret artabilir veya azalabilir.

2018 yılı memur hemşire maaşı aşağıda belirtildiği gibidir. Tahmini alabileceği zamlarla beraberinde alacağı maaş hesaplanmıştır. 2019 yılı zamlarıyla ilgili gelişmeleri içeriğimizden takip edebilirsiniz.

  • Hemşire (üniversite mezunu derece 5/1 ) mevcut maaşı : 4124 TL
  • Yüzde 11.14 oranında zam alırsa maaşı : 4583 TL
  • Fark ocak ayında yüzde 6.30 oranında olursa : 4569 TL

Nasıl Hemşire OIunur? Koşullar ve Şartları

Lise eğitimini sağlık meslek liselerinde tamamlamış olan kişiler iş hayatlarına hemşire yardımcısı olarak başlamaktadır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinde ön lisans ve lisans eğitimi alan kişiler ise hemşire unvanına sahip olurlar.

Bir önceki yazımız olan 2019 Kadrolu İtfaiyeci Eri Maaşları Ne Kadar? başlıklı makalemizde İtfaiyeci eri maaşı, İtfaiyeci maaşları ve kadrolu İtfaiyeci maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir