Ana Sayfa / Özel Sektör / BİM Personel ve Sorumlu Maaşları! 2019 Çalışma Şartları Neler?
BİM çalışma şartları ve güncel maaşları

BİM Personel ve Sorumlu Maaşları! 2019 Çalışma Şartları Neler?

İstanbul başta olmak üzere bir çok ilde çalışmak için tercih edilen marketlerin başında BİM gelmektedir. Köklü bir kuruluş olması sebebiyle maaşları gününde ödeyen Birleşik Mağazalar A.Ş. kısa adayıla BİM, Türkiye’de indirim mağazacılığı yapan bir market zinciridir. Çalışma ve yükselme fırsatlarının yüksek olduğu bu marketti tercih edenler özellikle çalışma şartlarını ve güncel maaşlarını merak ediyor.

BİM (Birleşik Mağazalar A.Ş) Hakkında Bilgiler

Bim ülkemizde her ilde ve birçok ilçede şubesi olan bir gıda mağazasıdır. Bim, ilk faaliyetine 1995 yılında başlamıştır. İlk olarak 21 mağaza ile yola çıkan marka günümüzde ülke genelinde binlerce mağazada hizmet vermektedir. Mağazanın vizyonu uluslararası bir şirket olmaktır. Bu nedenle attığı her adımda karlı çıkmayı hedeflemektedir. Çok sayıda ürünü kaliteli marka ve uygun fiyat tarifesi ile müşterilerine sunmaktadır. Her geçen yıl mağaza sayısına yenisi eklenmektedir. Bu durumda binlerce kişiye çalışma imkanı sunmaktadır. Bu doğrultuda baktığımızda Bim personel ve sorumlu maaşları, çalışma saatleri, çalışma koşulları merak uyandırmaktadır.

BİM Market Maaş Sistemi ve Sorumlu Maaşları

Bimde çalışan maaşları, çalışılan mağaza ve primine göre değişiklik göstermektedir. Mağazada yıllık veya aylık satış fazlasında çalışan personele ve sorumluya prim ödenmektedir. 2018 Bim personel ve çalışan maaşları:

Mağaza Sorumlusu 2600 TL. ile 3000 TL. arasında maaş almaktadır.
Mağaza Sorumlusu Yardımcısı 2300 TL. ile 2500 TL. arası maaş almaktadır.
Personel 2020 TL. ile 2100 TL. arası maaş almaktadır.

BİM Çalışma Şartları
BİM Çalışma Şartları

Bim’de çalışma sistemi sabahçı ve akşamcı olmak üzere iki vardiya olarak düzenlenmiştir. Vardiya düzeni mağaza sorumlusu tarafından takip edilmektedir. Bim’de günlük çalışma süresi 8.5 saat olarak yürütülmektedir. Çalışma süresi içinde dinlenme ve yemek zamanı içinde dahil olarak yürütülmektedir. Çalışanlara haftada bir gün izin verilmektedir. Haftalık izinler genellikle hafta içi verilmektedir. Bim mağazalarında 1 yıllık çalışma süresini dolduran kişilerin 16 günlük yıllık izin hakkı bulunmaktadır.

Bim Çalışma Alanları

Her geçen yıl büyümesini sürdüren Bim mağazaları, son yıllarda yapılan açıklamaya göre ortalama 35 bin çalışan personeli ile yoluna devam etmektedir. Yeni mağazalar ve yoğun iş temposu nedeniyle Bim mağazalarında sürekli, mağazada çalışacak personel, depoda çalışacak personel ve ofiste çalışacak personel ihtiyacı her zaman vardır. İş başvurusu yapacak olanların en az lise mezunu olması gerekmektedir. Aynı zamanda erkek çalışan tercihleri askerliğini yapmış kişilerden yanadır. İş alanı oluşturduğu için Bim personel ve çalışan maaşları her zaman merak konusu olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan A101 Personel ve Sorumlu Maaşları! 2019 Çalışma Şartları Neler? başlıklı makalemizde a101 çalışama şartları, a101 maaşları ve a101 sorumlu maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir