Ana Sayfa / Özel Sektör / Bebek Bakıcısı Maaşları 2019 Yaşlı Bakıcısı Ücretleri
Bebek Bakıcısı Maaşları

Bebek Bakıcısı Maaşları 2019 Yaşlı Bakıcısı Ücretleri

Çalışan kadınların en çok ihtiyaç duydukları kuşkusuz bebek bakıcısı ve yaşlı bakıcıları oluyor. Hamilelik dönemi ve doğumdan sonra işe tekrar başlamak zorunda kalan kadınlar ev ekonomisini düzenlemek adına 2019 bebek bakıcısı maaşları ve yaşlı bakıcısı maaşlarını merak ediyor. İşte iyi bir bebek bakıcısının alacağı ücret ve meslek ile ilgili bilinmesi gerekenler.

Bebek Bakıcısı ve Yaşlı Bakıcısında Aranan Özellikler

Günümüz koşullarında tek maaşın yeterli olmama sebebiyle eşlerin her ikisi de çalışmaya başlamıştır. Hal böyle olunca evde yaşlı veya bebek olması eve bir bakıcı tutuma ihtiyacını doğurmaktadır. Hem bebekler hem de yaşlılar oldukça nazik bir bakım ihtiyacı duymaktadır.

Yaşlı ve Bebek Bakıcısı her ikisi için de sabırlı, nazik, duyarlı, temiz ve iş bilincine sahip kişiler olmalıdır. Günümüzde bu mesleği yanlış kullanan birçok kişi olduğunu da elbette göz önüne almalıyız.

Evinize alacağınız bu bakıcıların zaman yönetiminin nasıl olduğuna, giyimine özen göstermesine, nazik olmasına son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Çoğunlukla bu kişiler online veya ajanslar aracılığı ile iş aramaktadır. Tabi aralarında yabancı uyrukları da vardır.

Bebek Bakıcısı ve Yaşlı Bakıcısı
Bebek Bakıcısı ve Yaşlı Bakıcısı

Bebek Bakıcısı Yaşlı Bakıcısı 2019 Maaşları

Şimdi gelelim Yaşlı ve Bebek Bakıcısı Maaşları 2019 yılı itibariyle ne kadar olmuş inceleyelim. Bebek Bakıcısı ve Yaşlı Bakıcısı yaşadığı şehirlere veya çalışacağı saatlere göre farklı maaş almaktadır. Hatta yabancı uyruklu olanlar daha fazla maaş talep etmektedir.

Bir de yatılı veya gündüz bakımı olarak seçenekleri mevcuttur. Yatılı bakım yapan Türk Yaşlı ve Bebek Bakıcısı Maaşları 2019 yılında 3000 TL olurken, gündüz bakım yapanlar 2020 TL almaktadır. Yabancı uyruklu ve yatılı Yaşlı ve Bebek Bakıcısı Maaşları 2019 yılı itibariye 1000 dolar olmuştur. Bu rakamlar ortalama rakamlardır, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde maaşlar biraz daha fazladır.

Bebek Bakıcısı Olmak İçin Alınacak Eğitimler Dikkat Etmesi Gerekenler

  • Bebek bakıcılığı eğitimi
  • İlk yardım eğitimi
  • Temel konularda uzmanlaşma (Bez değiştirme, Yemek Hazırlama, Banyo yaptırma)
  • Acil durumlar için gerekli bilgileri
  • Bebeğin ve ailenin rutini

Bu koşulları dikkat etmeniz ve eğitiminizi tamamlamanız halinde kolaylıkla bebek bakıcısı veya yaşlı bakıcısı olarak göreve başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sayaç Okuyucu Elemanı Maaşları Ne Kadar? Alım Şartları ve Görevleri başlıklı makalemizde sayaç okuyucu alım şartları, sayaç okuyucu elamanı ve sayaç okuyucu maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir