Ana Sayfa / Özel Sektör / Banka Güvenlik Görevlisi Maaşları Ve 2019 Alım Şartları
Banka Güvenlik Görevlisi Maaşları

Banka Güvenlik Görevlisi Maaşları Ve 2019 Alım Şartları

Bankalar rutin olarak içerisinde anlık para akışı sağlayan kurumlardır. Bu nedenle bankaların en büyük ihtiyacı güvenlik görevlileridir. Herhangi bir soygun karşısında bankanın hazinesini ve içerisinde bulunan kişileri korumakla yükümlü olan güvenlik görevlileri özenle seçilmektedir. Bu sebepten ötürü özel ve kamu bankalarına yılda binlerce güvenlik görevlisi alınır. Özellikle sektörü tercih edecekler ise banka güvenlik görevlisi maaşlarını araştırır.

Banka Güvenlik Görevlisi Hakkında Bilgiler

Eğer bir bankada güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk iş güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli olan sertifikaları ve eğitimleri almaktır. Bu biraz uzun bir süreç gerektiriyor olsa da rahat bir çalışma koşulu ve gayet iyi maaş söz konusu olduğunda çokta düşünmediğiniz bir alan oluyor.

Bankalar güvenlik görevlilerini genellikle büyük şirketlerden sağlarlar. Güvenlik şirketleri kendileri ile çalışmak isteyen bankalara kendi bünyelerinde bulunan güvenlik görevlilerini göndererek bu kurumun tüm güvenliğini sağlamaya çalışır. Eğer bankada güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız bağlı bulunduğunuz şirketinize bunu bildirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde şirketinize başvuru yapan bir banka olduğunda yetkililer öncelikle sizin görüşeceklerdir.

Banka Güvenlik Görevlisi
Banka Güvenlik Görevlisi

Banka Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Gerekli Tutar

Eğer bankalarda güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız bazı rakamları gözden çıkarmanız gerekiyor. Çünkü bankalar her şartta ateşli silah kullanabilecek olan güvenlik görevlilerini tercih ederler.

Ateşli silah kullanabilecek olan özel güvenlik olabilmeniz için ise aşağıda belirtilen rakamlarda sertifika ve belge ücretleri ödemeniz gerekecektir;

–  Sağlık Raporu: 200 TL ile 250 TL arası
–  Kimlik Kartı: 595 TL
–  Masraflar (Ek): 30 TL

Bu rakamları ödedikten sonra artık bankalarda özel güvenlik olabilirsiniz.

Güncel Banka Güvenlik Görevlisi Maaşları

Peki banka güvenlik görevlisi maaşları ne kadardır? Hangi banka güvenlik görevlisi daha yüksek maaş alabilir? Banka güvenlik görevlilerinin maaşlarını belirleyen faktörler nelerdir?
Bankalarda özel güvenliklerin ortalama olarak alabilecekleri maaş miktarı: 2.500 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. Bankalar bu rakamları güvenlik görevlisi olacak kişinin yaşına, tecrübelerine bakarak kararlaştırılır. Eğer gençseniz ve beş yıldan fazla güvenlik görevlisi geçmişiniz varsa tahmini olarak 3.000 TL maaş almanız olasıdır. Bundan az sürelerde güvenlik görevlisi olarak çalıştıysanız ise ortalama olarak 2.500 TL maaş almanız muhtemeldir. Fakat ilk kez banka güvenlik görevlisi olacaksanız bu durumda bankaların size vereceği tahmini rakam 2.250 TL civarında olacaktır.

Bir önceki yazımız olan A101 Personel ve Sorumlu Maaşları! 2019 Çalışma Şartları Neler? başlıklı makalemizde a101 çalışama şartları, a101 maaşları ve a101 sorumlu maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir