Ana Sayfa / Özel Sektör / Banka Çağrı Merkezi Elamanı Maaşları Ne Kadar? Alım Şartları…
Banka Çağrı Merkezi Elemanı Maaşları

Banka Çağrı Merkezi Elamanı Maaşları Ne Kadar? Alım Şartları…

Günümüzde her sektörde yaşadığımız sorunlar için direk olarak çağrı merkezleri ile iletişim kurmaktayız. Özellikle banka işlerimizde yaşadığımız sorunlarla alakalı 7 gün 24 saat bu departmana ulaşabilmekteyiz. Birçok banka da müşterilerine kesintisiz iletişim sağlayabilmek için çok sayıda eleman çalıştırmaktadır. Hizmet sektöründe bu kadar istihdam alanı sağlayan banka çağrı merkezi maaşları da herkes tarafından merak edilmektedir. 2019 yılı itibariyle banka çağrı merkezinden görev yapanlar aylık ne kadar kazanmaktadır? İşte sektörle ilgili bilgiler…

Banka Çağrı Merkezi Çalışanı Nasıl Olunur?

Bu alanda personel arayan şirketlerin şartları birbirinden farklıdır. Bazı bankalar alacağı elemandan en az 5 yıl tecrübe isterken bazı bankalar tecrübe şartı aramamaktadır. Bu işte en çok düşünmemiz gereken konu ise çalışma saatleridir.

Banka çağrı merkezleri 24 saat çalıştığından çoğu günlerde gece çalışma ihtimaliniz oldukça yüksektir. İş arama sitelerinde birçok banka tarafından açılan ilanlar yer almakta ve oraya oluşturacağın profil ile ilanlara kolayca başvurabilirsiniz.

Banka Çağrı Merkezi Personeli Nasıl Olunur Başvuru Şartları
Banka Çağrı Merkezi Personeli Nasıl Olunur Başvuru Şartları

Daha önce bu alanda tecrübe sahibi olmanız veya yabancı dil bilgisine sahip olmanız sizi diğer adaylardan bir adım öne taşıyacaktır. İlanlara başvurmadan birçok belediye tarafından sizlere sunulan kurslara giderek yabancı dil seviyenizi artırabilirsiniz.

2019 Banka Çağrı Merkezi Maaşları Belli Oldu

Bu maaşlar kişinin statüsüne ve çalışma saatlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genel olarak banka çağrı merkezleri maaşları 2019 yılında da asgari ücretin %20 ile %30 oranında üzerinde olacaktır.

Asgari ücretin 2020 TL olmasından sonra personellere verilen maaşlar ise 2300 ile 2400 TL arasında değişmektedir. Amir olarak çağrı merkezinde görev alan kişiler ise 3000 TL ile 3500 TL arasında değişen maaş haklarına sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Sayaç Okuyucu Elemanı Maaşları Ne Kadar? Alım Şartları ve Görevleri başlıklı makalemizde sayaç okuyucu alım şartları, sayaç okuyucu elamanı ve sayaç okuyucu maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir