Ana Sayfa / Devlet Kurumları / 2019 Yunus Polisi Maaşları Ne Kadar? Yunusların Kazançları…
Yunus Polisi Aylık Maaşları

2019 Yunus Polisi Maaşları Ne Kadar? Yunusların Kazançları…

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’ye bağlı Yunus Polisleri motorlu olarak görev almaktadır. Halkın güvenliğini ve refahını sağlamak adına önemli bir iş içerisindedirler. Peki polislik düzeyinde dikkat çeken bir sınıfta yer alan Yunus Polisleri ne kadar kazanıyor. İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen Yunus Polisi 2019 maaşını öğrenciler ve bu görevi yürütenler tarafından merak ediliyor.

Yunus Polisliği Hakkında Bilgiler

EGM bünyesinde görev yapan yunus polisleri emniyet teşkilatının göz bebeği motorlu acil müdahale timidir. 1993 senesinden bu yana Türkiye Cumhuriyetinde görevlerini sürdüren Yunus Polisleri şehir planlaması öncülüğü, trafik yoğunluğunun artışı, suç işlenme oranının fazlalığı, turizmin korunması gibi nedenlerle genel asayişin sağlanması, önleyici güvenlik hizmetlerinde etkinliğin arttırılması ve halkla ilişkilerin geliştirilmesi için kurulmuş bir sınıftır.

Yunus polislerinin şuan için kullandıkları motorlar üstün teknolojiye sahip, özellikle hızlı olmasıyla ile bilinen BMW R 1200 GS modelleridir. Kırmızı siyah ve beyaz renklerden oluşan tasarım ile modern bir dizayna sahip özel motorcu üniformaları ile hizmet vermektedir.

Yunus Polisi
Yunus Polisi Maaşları

Yunus Polisi Nasıl Olunur? (Erkek – Kadın) Şartları

Polislik görevinden ziyade bu sınıfta yer almak isteyen erkek yunus polisi ve kadın polisi adaylarından belirli şartlar aranır. İşte madde madde o şartlar;

  • Motorlu polis timleri bünyesinde çalışmaya istekli ve yetenekli olmalıdır.
  • Adayların 28 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.
  • Baskı altında, kötü hava koşullarında, silah atışı baskısı altında hem kendi, hemde refakatçisi yunus polis memurunun emniyetini sağlayacak yetenek ve soğukkanlılıkta olması istenmektedir.
  • Erkekler yunus polisi adayının boyu en az 1.75 cm, kadın yunus polisinin boyu en az 1.70 cm’in altında olmamalıdır.
  • 2 aylık temel ve pratik eğitimi başarılı bir şekilde tamamlaması gereklidir.
  • Her polis sınıftan olduğu gibi sağlık açısından hiçbir engeli olmaması gereklidir.
  • Fiziksel yeterlilik gerektiren bir sınıf olduğu için adaylarda atletiklik ve sportif yapıya sahip olması istenmektedir.
  • Panik atak veya anksiyete bozukluğu olan kişiler bu vazifeye uygunluk alamazlar.

Yunus Polisleri Kaç Para Maaş Alıyor? Aylık Kazançları…

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Emniyet Genel Müdürlüğün’de görev yapan ve halkın refahı ve güvenliği için hizmet eden motorlu yunus polisleri aylık maaşları 4 bin 500 TL ile 5 bin TL arasındadır. Bununla birlikte yaptığı göreve çalıştığı bölgeye göre aylık maaşlar farklılık göstermektedir.

Şuan için 2019 Yunus Polisi maaşları zamlı ücretleri belli olmamıştır. Özellikle bu sınıftan çalışmak isteyen polis adaylarının merak ettiği yunus polisi kazançlarının güncel bilgisine sayfamızı takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2019 Kadrolu İtfaiyeci Eri Maaşları Ne Kadar? başlıklı makalemizde İtfaiyeci eri maaşı, İtfaiyeci maaşları ve kadrolu İtfaiyeci maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir