Ana Sayfa / Devlet Kurumları / 2019 Perfüzyon Teknikleri Maaşları Ve Atamaları
perfüzyon-teknikeri

2019 Perfüzyon Teknikleri Maaşları Ve Atamaları

Son yıllarda tercih edilen bir meslek haline gelen Perfüzyon Teknikleri özellikle atama ve güncel maaşlarını merak ediyor. Perfüzyon anlamı, sonda veya iğne yardımı ile gerekli görüldüğünde çözeltinin damar yolu ile kana akıtılma işlemidir. Bu alanı seçen teknikler, meslek olarak sağlık alanında hizmet vermektedir. Bu mesleğin diğer unvanı Sağlık Teknikeridir. Her iki adıyla da kullanılmaktadır. Özel ve devlet hastanelerinde görev alabilirler. Devlet hastanesi için kesinlikle Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı bulunmaktadır. Fakat özel hastanelerde de iş bulma imkanları mevcuttur.

Perfüzyon Teknikerliği Mesleği Hakkında Detaylı Bilgiler

Perfüzyon teknikleri maaşları ve atamaları konusunda ilk başta atamanın nasıl yapıldığını bilmek gerekmektedir. Perfüzyon teknikleri mesleği için, sağlık meslek yüksekokullarından mezun olmak gerekmektedir. Ön lisans, lisans veya yüksek lisans mezunu kimseler bu meslek için başvuru yapabilmektedir. Aynı zamanda bu alanda başarılı bir eğitim hayatı sırasında kişiler Dikey Geçiş Sınavı aracılığı ile hemşirelik gibi sağlık hizmetlerinin başka bir bölümüne geçme olanakları bulunmaktadır. Perfüzyon tekniklerinin ataması KPSS’den alınan puana göre yapılmaktadır. KPSS’den istenen puanının alınmasının ardından, Perfüzyon teknikleri ihtiyacı olan hastanenin tercih edilmesi ve yapılan tercihin onaylanması ile atama gerçekleşmektedir. Bu mesleği kamu personeli olarak yürütmek isteyenlerin KPSS’de başarılı bir puan alması gerekmektedir.

Görevleri nelerdir? Hastanede Hangi Alanlarda Çalışırlar;

  • Damar ve kalbe yapılacak büyük müdahalelerde uzman doktor gözetiminde, kalp ve akciğer makinesini yönetmektir.
  • Kalp ve damar ameliyatından önce ameliyat için önemli olan kalp- damar makinesini kurmakta ve ameliyat boyuncu hastanın kan dolaşımını takip etmektedir.
    Diyaliz makinesini kurup çalıştırmak Perfüzyon tekniklerinin görevleri arasındadır.
  • Son zamanlarda merak edilen Perfüzyon teknikleri maaşları ve atamaları her yıl hastanelerde oluşan ihtiyaca göre değişmektedir.
Perfüzyon Teknikerleri Maaşları
Perfüzyon Teknikleri

Perfüzyon Teknikleri Çalışma Alanları

Bu mesleği tercih edenler devlet hastanelerinde veya özel hastanelerde çalışabilmektedir. Perfüzyon Teknikleri maaşları ve atamaları, devlet hastanelerinde çalışmak için KPSS şartı bulunmaktadır. Özel hastanelerde çalışmak için sağlık meslek okulu ilgili bölüm mezunu olmak yeterlidir. Aynı zamanda özel hastanenin belirttiği şartları taşımak gerekmektedir

Perfüzyon Teknikleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor Güncel Maaşları

Perfüzyon Teknikleri maaşları her yıl maaşlara gelen zam oranlarına göre değişmektedir. 2018 – 2019 devlet hastanesi Perfüzyon Teknikleri maaşı 3000 TL. ile 3500 TL. arasında değişmektedir. Özel hastanelerde Perfüzyon Teknikleri maaşı 2000 TL. ile 2500 TL. arasında değişmektedir. Bu maaşlar sabit olmamakla birlikte yıllık zam oranı ve kıdem farkı ile değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir