Ana Sayfa / Devlet Kurumları / 2019 Belediye Çöpçü Maaşları Ne Kadar? Zamları Ücretleri…
Çöpçü Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar

2019 Belediye Çöpçü Maaşları Ne Kadar? Zamları Ücretleri…

Ülkemizde belediyede görev yapan binlerce temizlik görevlisi (çöpçü) çalışmaktadır. Belediyelerin temizlik işleri müdürlüğüne bağlı olarak çalışan kişilere temizlik görevlisi denir. Kendi içlerinde Şef, Amir, çöp arabası şoförü, çöpçü, gibi kademeleri vardır. Temizlik görevlileri kamu binalarında parklarda sokaklarda görev alırlar. Peki çöpçüler ne kadar maaş alıyor? Kadroda yer alan veya taşeron olarak çalışan çöpçülerin 2019 yılı itibariyle zam aldı mı?

Belediye Çöpçü Maaşları Ne Kadar? 2019 Rakamları Belli Oldu…

Temizlik personellerin maaşları çalıştıkları belediye ve taşeron firmadan firmaya göre değişmektedir. Bazı belediyelerde maaşları 3000 TL – 3500 TL yüksek tutarken bazıları ise 2500 TL civarlarında belirlemişlerdir. Taşeron olarak veya sözleşmeli olarak çalışan temizlik personellerin maaşları 2020 TL – 2500 TL arasında değişmektedir.

Belediyede Çöpçü Temizlik Görevlisi Nasıl Olunur Şartları Var Mı
Belediyede Çöpçü Temizlik Görevlisi Nasıl Olunur Şartları Var Mı

Temizlik Görevlisi Yani Çöpçü Nasıl Olunur?

Ülkemizde her ne kadar beğenilmeyen bir meslek olsa da belediye güvencesinde çalışma saatlerine göre aldıkları maaşlarda diğer işlere göre daha iyidir. Tabi belediyeler dışında belediyeye bağlı olarak taşeron olarak da çalışan temizlik personelleri vardır. Taşeron olarak çalışan temizlik personelleri belediye bünyesinde kadrolu olarak çalışan temizlik personeli göre daha az maaş almaktadır. O aradaki farkı ise taşeron firmalar almaktadır.

Temizlik personeli olmak için belediyelere veya taşeron firmalara başvuru yapmanız gerekmektedir. Alımlar olduğu zaman zarfında bu başvuruları yaparak işe girebilirsiniz.

Çöpçü Olmak İçin Gerekli Şartlar?

Adayların başvuru yapabilmeleri için askerlik görevini tamamlamış en az ilköğretim mezunu olmaları gereklidir. Ayrıca herhangi bir sınav yada mülakat yapılmayacak olup adaylara sadece kura çekimi yapılmaktadır. Çıkacak kura çekiminde kura sonucuna göre adı geçen aday ilgili pozisyonda göreve başlayabilecektir.

Fakat belediyeden belediyeye çöpçü alım şartları değişiklik göstermektedir.

Sabahın erken saatlerinde veya gece karanlığında işlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan bu emektarlarımıza sabahları bir “günaydın kolay gelsin” esirgemeyelim.  

Bir önceki yazımız olan 2019 Kadrolu İtfaiyeci Eri Maaşları Ne Kadar? başlıklı makalemizde İtfaiyeci eri maaşı, İtfaiyeci maaşları ve kadrolu İtfaiyeci maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir