Ana Sayfa / Devlet Kurumları / 2019 Anestezi Teknikleri Maaşları! Kamu ve Özel Hastane…
anestezi teknikleri maaşları

2019 Anestezi Teknikleri Maaşları! Kamu ve Özel Hastane…

Günümüz şartlarında sağlık meslek liseleri en çok tercih edilen liselerin başında geliyor. Hal böyle olunca Anestezi Teknikleri çalışanları günden güne artıyor. Sektöre atılmak isteyenler ise güncel aneztezi maaşları araştırmaya başladı. Buna göre en düşük maaştan en yüksek maaşa anestezi tekniklerini kazançlarını sizler için derledik.

Anestezi Teknikleri Hakkında Bilgiler

Anestezi; tıp için oldukça mühim olan bir konudur. Kişilere yapılacak olan cerrahi müdahaleler öncesi kişilerin ameliyat sırasında uyutulması için mutlaka anestezi alması gerekir. Anestezi almak kadar anesteziyi hastaya uygulamakta zordur. Bu nedenle anestezi teknikerleri oldukça büyük bir sorumluluk yüklenirler. Kişiye verilecek olan yüksek miktarda anestezi bir daha uyanmamasına sebep olabilir. Bu nedenle sağlık meslek liselerinde anestezi bölümleri bulunur. Fakat bu bölümlerden mezun olan kişiler ancak anestezi teknisyeni ünvanı alabilirler.

Anestezi Teknikleri Nasıl Olunur?

Aneztezi teknikeri olabilmek için herhangi bir üniversiteye bağlı olan meslek yüksek okullarından birinde anestezi bölümü mezunu olmak gerekmektedir. Kişiler ancak bu durumda anestezi teknikeri olabilir. Eğer anestezi teknisyeni iseniz ve maaşınızı merak ediyorsanız diğer konularımıza göz gezdirebilirsiniz.

Anestezi teknikerleri öncelikle hasta ile ameliyat öncesi görüşür ve gerekli bilgileri alır. Alınan bilgilerden sonra ameliyat sırasında hastaya uygulanacak olan anestezi miktarını hesaplar ve bu miktara göre ameliyat sırasında hastaya anestezi uygular. Günlerinin büyük bir kısmını ameliyat yaşayan hastanın başında olmak zorunda oldukları için ameliyathanelerde geçirirler.

Anestezi Teknikleri
Anestezi Teknikleri

Anestezi Teknikleri Güncel Maaşları

Anestezi teknikeri maaşları, kamu ve vakıf hastanelerinde farklılık göstermektedir. Eğer bir kamu hastanesinde görev yapıyorsanız (yapacaksanız) ortalama olarak 2020 Türk Lirası civarında maaş alacaksınız demektir. Çalıştığınız hastanenin döner sermayesi bulunuyor ise bu sermayeden yaptığınız mesailer için ortalama olarak 700 TL civarında ek bütçe alabilirsiniz. Bunu işinize başlamadan önce başhekimle konuşmanız gerekmektedir.

Eğer vakıf hastanelerinde anestezi teknikeri maaşlarını merak ediyorsanız bunun için başvurmayı düşündüğünüz hastane ile görüşmelisiniz. Genellikle vakıf üniversitelerinde anestezi teknikeri maaşları 2.500 TL ile 4.000 TL arasında değişebilmektedir. Bu rakamlar geçmiş tecrübelerinize ve CV’nize bakılarak kararlaştırılır. Bu konuda kararı verecek olan son kişide elbette başhekimdir. Başvurularınızı yaparken almak istediğiniz maaş ortalamalarını belirtirseniz başhekim size buna göre bir maaş rakamı çıkartacaktır.

Eğer anestezi teknikeri olmak istiyorsanız günümüz şartlarında kendinize geliştirmenize bağlı olarak iyi rakamlı maaşlar alabilirsiniz. Fakat daha önce olan deneyim süreniz düşükse yüksek rakamlı maaşlar beklemek biraz uçuk hayaller olacaktır. Meslek içinde geliştikten sonra ise maaşınıza zamlar yapılması muhtemeldir.

Bir önceki yazımız olan 2019 Kadrolu İtfaiyeci Eri Maaşları Ne Kadar? başlıklı makalemizde İtfaiyeci eri maaşı, İtfaiyeci maaşları ve kadrolu İtfaiyeci maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir